Pracownik produkcyjny poszukiwany. Ranking.

Pracownik produkcyjny poszukiwany. Ranking.

Ciekawe informacje ujawnia ranking sporządzony przez serwis gratka.pl. Po podsumowaniu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku najwięcej ofert, które były publikowane na portalu, dotyczyło ogłoszeń związanych z pracą fizyczną i produkcją.

W ujęciu procentowym było ich aż 22,5%. Względną popularnością cieszyły się także następujące branże: logistyka i zakupy, 9,1%, sprzedaż, handel i franczyza, 6,4%, a także budownictwo i geodezja – 5,8%

Najczęściej pojawiające się oferty, to: pracownik produkcyjny, szwaczka, kierowca, magazynier, operator wózka widłowego, ekspedientka. Odzwierciedla się to także w statystykach branż, które były najpopularniejsze wśród osób, które aktywnie poszukiwały pracę. Prawie co trzeba osoba poszukiwała stanowisk produkcyjnych. Co szósta zainteresowana była administracją biurową, a co dziesiąta logistyką, zakupami i transportu.

Kobiety częściej szukały pracy od mężczyzn, ale różnica statystyczna między nimi jest minimalna. 51% kobiet na 49% mężczyzn. 66% procent z całości, to osoby pomiędzy 25. a 54. rokiem życia. Ponad trzydzieści procent z nich posiadało wykształcenie wyższe, zaś połowa z wszystkich osób poszukujących pracy za pomocą gratki byli przedstawicielami sektora pracowników fizycznych, specjalistów zawodowych, wolnych zawodów, pracowników handlu, a także logistyki.

Najwięcej ofert pracy było publikowanych w województwie łódzkim, 26,5%, następnie w śląskim, 12,6%, i mazowieckim, 9,1%. Najwięcej ofert pojawiło się w marcu. Ofert pracy za granicą dotyczyło 10,3%.